Näita mobiiliversiooni

Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde

Emakeelekuu

Märts on Rahva Raamatus emakeelekuu!

Miks just emakeelekuu? Ikka sellepärast, et sel aastal möödub sada aastat sellest, kui eesti keel seadustati riigikeelena. Eesti keelest kui riigikeelest räägiti esimest korda 4. juunil 1919. aastal vastuvõetud eelkonstitutsioonilises aktis „Eesti Vabariigi valitsemise ajutine kord“. Eesti keele ametlik riigikeele staatus kinnitati 1920. aastal Eesti Vabariigi esimeses põhiseaduses.

Ja mis võikski olla parem moodus meie emakeele väärtustamiseks, kui tuua esile eestikeelset kirjandust! 

Näiteks võid uuesti oma raamaturiiulitest välja otsida sellised klassikud nagu "Suur Peeter ja väike Peeter""Kalevipoeg" ja "Kunksmoor". Uusi sõnu saad ammutada Eesti keele seletava sõnaraamatu komplektist. Luulehuvilistele soovitame isamaalist luulekogumikku "Eesti tunne" ning Doris Kareva ilmunud ja ilmumata luule kogumikku "Deka". Ajaloosõbrad saavad end eesti kultuuri ja keelega kurssi viia "Pärandiaabits lastele ja suurtele" abil.

Lisaks eesti autorite loomingule saad emakeelekuud tähistada ka mänguliselt! Selleks võid enda eesti keele teadmised proovile panna tähemängugaliitsõnamänguga ning lühendi- ja valemmõistatustega!

Eesti keelt ja meelt hoiame au sees ka 18. märtsil toimuva emakeelekuu viktoriiniga, kus eesti keel on oma kombitsad lisaks sõnadele ajanud ka pildikeelde, muusikasse ja filmidesse! Uued teadmised on igal juhul garanteeritud! 

Emakeelekuu soovitused! Tooteid kokku: 54 Näita kõiki

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.