Näita mobiiliversiooni

Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde

Eesti kirjanduse kuu

Oktoober on eesti kirjanduse kuu!

Eesti Kirjanike Liit, Eesti Kirjastuste Liit, Rahva Raamat ja teised raamatupoed on välja töötanud ühise projekti, mille eesmärk on fookusesse tuua meie endi kirjandus koos eesti autoritega. Nii on oktoobrikuu kuulutatud ühiselt eesti kirjanduse kuuks, mis tähendab, et raamatupoodides üle Eesti tuuakse esile eesti autorite loomingut ja raamatupoodides korraldatakse autoritega kümme kohtumist-arutelu.

Aruteluõhtute eesmärgiks on mõtestada eesti kirjanduse olulisust, arengut ja jätkusuutlikkust erinevate kirjandustegelaste perspektiivist. Kindlasti arutleme ka osalejate endi varasema ja tulevase loomingu ning lugemishuvide üle – mõjutavad need ju kõige otsesemalt eesti kirjandust ja selle tulevikku.

Eeva Park, ettevõtmise algataja, sõnas: «Kirjandus ei saa eksisteerida ilma lugejateta, keel ei saa eksisteerida ilma kirjanduseta, rahvas ei saa eksisteerida ilma keeleta. Suurte rahvaste kõrgtasemel kirjandus on äärmiselt oluline, kuid on selge, et maailmas nn laineid löönud kirjandus ei vaja ostjate ja lugejateni jõudmiseks pooltki sellist hoolt ja pingutust, kui meie kodumaiste autorite looming.»

Lugejatega kohtumisi toimub nii Tallinna kui ka Tartu ja Pärnu raamatukauplustes järgmiselt:

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.