Näita mobiiliversiooni

Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde

Avaleht

Avasta

 • "Raamatud, mis valgustavad" ehk Arko Oleski raamatusoovitused

  Arko Olesk on Eesti kirjanik, teadusajakirjanik ja mõttesportlane. Siit nimekirjast leiad tema raamatusoovitused teemal "Raamatud, mis valgustavad". Oma soovitusi kommenteerib Olesk järgnevalt:

  "Teadusajakirjanikuna on mind kõige rohkem paelunud kaht tüüpi teemad: arusaamu muutvad avastused ja inimmõtlemise mõistmine. Mõlema puhul tabab vaimustus hetkel, kui taipad maailma vaadata uuel moel, mõistes paremini kas ümbritsevat või iseennast. Nii on mu lemmikuks raamatud, lehelood, raadio- ja telesaated, mis pakuvad ahhaa-elamusi, toovad välja tavapäraseks peetud asjade ja nähtuste uudseid külgi ning sunnivad esitama küsimusi ka iseenda loomuse ja meie arusaamade põhjuste kohta. Selles valikus on raamatud, mis heidavad valgust, avavad silmi ning panevad mõtlema uuel moel."

  Arko Oleski sulest on ilmunud raamatud "Mälumängupiibel" ja "Head Eesti asjad" (koos Piret Mäeniiduga).

 • Jesper Parve soovitab

  "Kõik need raamatud on olnud mulle suureks abiks minu meheks kujunemisel ja üleüldse maailma mõistmisel. Mõni on inspireerinud rohkem mõtlema, mõni rohkem rändama, mõni rohkem armastama, mõni rohkem julgema. Kuid kokkuvõttes on neis kõigis peidus ajatuid tarkusi, mida soovitaks lugeda igal mehel."
  Jesper Parvest ja tema tegemistest saad lähemalt lugeda siit!

 • Marek Sadam soovitab

  "Siin on valik Rahva Raamatu muusikast, mida kuulaksin heal meelel just sel hommikul, mis teiste jaoks ilmselt pärastlõuna. Palju on siin väga sügavaid kontsertmälestusi, palju lapsepõlve ning palju seda, mis igas hetkes puudutab. Ja olgem ausad, ilmselgelt vassib eestlane, kes väidab, et Kukerpillid pole osake Tema pildist nimega Eesti. Mis puudutab suurepärast Arvo Pärti, siis ma tõesti loodan, et kõik need, kes laialt uhkusega kuulutavad Pärdi enese rahvuskaaslaseks, Teda ka päriselt kuulanud on. Jagan siis enda nukramaid ja rõõmuhetki… Ja ostke plaati, kuigi saaks lihtsamalt ning käige kontsertitel, sest seal on elu."

 • Siim Nestor soovitab ehk kümme kodumaist vinüüli

  "Eesti muusikat antakse üha rohkem välja vinüülplaatidel. Sellest hoolimata on teoste tiraažid sedavõrd väiksed, et tulevikus nende plaatide hind pigem tõuseb kui langeb. See investeerimiskülg on muidugi üksnes boonuseks neilt kõlavale heale muusikale."
  Vaata lähemalt, milliseid vinüülplaate soovitab eesti muusikaajakirjanik ja -kriitik.

 • Ott Lepland soovitab

  Ott Lepland on eesti laulja ja laulukirjutaja, kes sai laiemalt tuntuks telesaate "Eesti otsib superstaari" kolmanda hooaja võiduga. Vaata järele, millist raamatut Ott lugeda soovitab ja milliseid muusikaplaate kuulata armastab.
  Ott Leplandi viimane album "Maailm mu ees" ilmus eelmise aasta lõpus.

 • Mick Pedaja kevadmaik ehk plaadisoovitusi kevadeks

  "Muusikal on suur jõud. Tunnen, et muusika ja helid, mis meid igapäevaselt ümbritseb, mõjutab meid, nii seesmiselt, kui väliselt." 

  Mick Pedaja on laulja ja laulukirjutaja, kes sai laiemalt tuntuks eduka osalemisega 2016. aasta Eesti Laulu konkursil, eristudes teistest enda loodud lauluga „Seis“ ja selle lummava esitusega. Muusikasõpradele oli ta aga tuntud juba varem, sh meloodilisest proge-rock’i ansamblist Micucu. Mick Pedaja viimane plaat "Hingake/Breathe" ilmus aastal 2016.

 • Kirjanduse sihtkapitali aastaauhinnad 2016

  Eesti Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali 2016. a aastaauhindade võitjad leiad siit!

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.