Rahva Raamat logo
Kategooriad
triangle icon
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
triangle icon
Audioraamatud
triangle icon
E-raamatud
triangle icon
Mängud
triangle icon
Kool ja kontor
triangle icon
Kingitused
triangle icon
Muusika ja filmid
triangle icon
Tehnika
triangle icon
Allahindlused
triangle icon
delivery icon

Kohaletoimetamine on tasuta!

Vestlused sõpradega
gallery icon
Galerii

Vestlused sõpradega

Frances on 21 aastat vana, tüüne ja tähelepaneliku loomuga. Üliõpilase ja algaja kirjanikuna pühendub ta intellektuaalsetele otsingutele ning oma ilusale ja lõputult enesekesksele sõbrannale Bobbile. Tüdrukud esinevad Dublinis luuleõhtul, kus Melissa-nimeline ajakirjanik nende ande avastab. Kui nad Melissaga lähemalt suhtlema hakkavad, tuleb Francesel vastumeelselt tunnistada, et Melissa peen kodu ja kena abikaasa avaldavad talle tegelikult muljet. Frances usub, et eraomand on saatanast, ja Nick, Melissa näitlejast abikaasa, paistab kui patriarhaadi kehastus. Ent kuitahes lõbus flirt Nickiga ka esialgu ei tunduks, areneb sellest kummaline lähedus, mida ei Frances ega Nick oodatagi ei oska.

Briljantselt täpne ja teravalt taiplik „Vestlused sõpradega” kujutab elavalt nooruse võlu ja karisid.

Sally Rooney (snd 1991) on üks enim tähelepanu pälvinud noori Iiri kirjanikke. „Vestlused sõpradega” on tema esimene romaan, mis sai kohe ilmudes suure tunnustuse osaliseks. Tema teine romaan „Normal People” valiti 2018. aasta Man Bookeri preemia kandidaatide hulka.

Liina Bachmann soovitab: "Oma loomingus on Rooney tabanud nii ajastu vaimu, kuid samaaegselt midagi väga universaalset. Viimast just selle osas, kui raske on olla haavatav, tunnistada, et sulle läheb keegi korda või et sa vajad kedagi. Seda eriti tänases ühekordsete plastiknõude ja aegumistähtajaga armastuse maailmas. Sally Rooney aga annab headusele läbi oma peene iroonialoori uut lootust."

Jan Kaus soovitab: "Minust kakskümmend aastat noorem Rooney näitab, kuidas inimsuhetes on universaalseid jooni, mida põlvkondade erinevused paigast ei nihuta. Inimesed vist jäävadki üksteist valesti lugema. Eks igaüks tahab, et teda mõistetaks ning selle sooviga käib alati kaasas hirm, et ikkagi ei mõisteta. Ning eks siis on kergem hirmule näkkuvaatamise asemel peegeldada see teise inimese sisse ja pöörata põhjus tagajärjeks, arvates, et tunne peegeldab tegelikkust. Peljates enda väärtusetust, suuname pelguse sageli välismaailmale, otsekui oleks sisetunne pärit kusagilt mujalt või kelleltki teiselt. Aga ole sa mees või naine, noor või vana, enda vastu võiks olla sama nõudlik kui kõigi teiste vastu ning teiste vastu sama tähelepanelik kui enda vastu.”

close icon

Toode on otsas