Показать мобильную версию

Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde

Главная страница / Книги / История и политика / Политика / SEITSME NIMEGA TÜDRUK. PÕHJA-KOREA ÜLEJOOKSIKU LUGU

Другие форматы Цена
Электронная книга 13.44

Книга

SEITSME NIMEGA TÜDRUK. PÕHJA-KOREA ÜLEJOOKSIKU LUGU

Автор: Hyeonseo Lee

* * * * * * * * * * Оцени и прокомментируй (1)

19.90 €

Доставка: Пятница 15.11

Содержание

Põhja-Koreas üles kasvanud lapsena oli Hyeonseo Lee üks miljonitest salatseva ja jõhkra kommunistliku režiimi kätte lõksu langenud inimestest. Tema kodu Hiina piiri ääres andis talle veidi aimu maailmast, mis jäi Erakliku Kuningriigi vanglapiiridest välja. Kui 1990. aastatel tabas maad näljahäda, hakkas ta kahtlema, küsimusi esitama ja taipama, et teda on terve elu ajupestud. Võttes arvesse repressioone, vaesust ja nälga, mille tunnistajaks ta oli, ei saanud tema kodumaa kindlasti olla „parim planeedil“, nagu talle oli kogu aeg räägitud.

Seitsmeteistaastasena otsustas ta Põhja-Koreast põgeneda. Kaksteist aastat hiljem naasis ta ulja missiooniga taas Põhja-Korea piirile, et aidata oma emal ja vennal põgeneda Lõuna-Koreasse ühel kõige vaevarikkamal, kulukamal ja ohtlikumal teekonnal, mida on võimalik ette kujutada.

See on ainulaadne lugu mitte üksnes Hyeonseo põgenemisest pimedusest valgusse, vaid ka tema täiskasvanuks saamisest, haridusest ja kindlameelsusest, mille ta eneses leidis, et ehitada oma elu uuesti üles – mitte üks, vaid kaks korda – kõigepealt Hiinas ja seejärel Lõuna-Koreas.

“Peamiseks relvaks, millega režiim mitte ainult ei kontrolli, vaid ka suunab kogu oma alamate elukorraldust, tegevusmustrit ja ka enesehinnagut isegi väljaspool Põhja-Korea kommunistlik-feodaalse riigi territooriumi, on kõikehõlmav ja lausa alateadvusse programmeeritud hirm. Hirm, mis jälitab ka sellest põrgust välja pääsenuid ja mürgitab nende elu veel pikki aastaid...”

Raivo Vare, transiidi- ja majandusekspert.

“Üks asi, mille külge Hyenseo Lee klammerdus, oli tema inimlikkus, millest ta hoidis kõvasti kinni, kaotamata kõigi raskuste kiuste kordagi lootust. See on kurb ja ilus lugu tüdrukust, kes ei saanud alles hoida isegi oma nime, kuid kes siiski sai kõigest võitu identiteedi abil, milleks on inimeseks olemine.”

Jang Jin-sun, ajakirja New Focus International asutaja ning raamatu „Dear Leader: Poet, Spy, Escapee – A Look Inside North Korea“ autor.

Loe ka Delfi Elutarga raamatututvustust siin ja siin

Технические данные
Штрихкод 9789949554553
Год издания 2016
Язык на эстонском языке
Формат Мягкая обложка
Страниц 352 стр
Размер 210x148x25 (мм)
Переводчик(-и) KAIDO KANGUR
Издательство HELIOS KIRJASTUS
Дата первого поступления: 30.04.2016

19.90 €

Доставка: Пятница 15.11

Тот же автор

Топ категория

Кто купил, покупает также

Комментарии (1)

Hyeonseo veetis enamiku oma lapsepõlvest piirilinnas Hyesanis, kus Hiina oli sõna otseses mõttes kiviviske kaugusel, üle jõe. 17-aastaselt otsustab tüdruk üle piiri lipsata, et näha elu teises riigis. Tal ei ole plaaniski kodumaad hüljata, kuid juhtub nii, et ta ei saa enam naasta. Ta elab aastaid Hiinas, vahetab mitu korda nime, olles pidevas hirmus, et ta avastatakse ja saadetakse tagasi. Ühel päeval kuuleb Hyeonseo, et Lõuna-Korea võtab Põhja-Korea põgenikke vastu ning toetab neid. Möödub veel siiski kaua aega, enne kui ta sellesse riiki jõuab. Aastatega on igatsus perekonna järgi aina kasvanud ja nii toimetab Hyenoseo järjekordseid raskusi ületades lõpuks Põhja-Koreast välja ka oma ema ja venna. Mulle meeldis, kuidas autor suutis oma igapäevaelu kirjeldustesse sõlmida asjaolusid, mis talle põhjakorealasena olid iseenesestmõistetavad, kuid teistele mitte. Nii sai lugedes ülevaate sellest, millised tingimused Hyeonseo koduriigis elamiseks on. Arvasin, et leian raamatust rohkem jubedusi, seetõttu üllatusin eriti, kuidas Hyeonseol aina vedas. Esiteks oli tema perekond Põhja-Koreas heal järjel, mistõttu said nad endale lubada palju rohkem, kui teised rahvuskaaslased. Teiseks pääses naine nii Hiina politsei käest kui ka oma keha müümisest. Mulle meeldis see raamat väga. Tegu on küll memuaariga, kuid kohati oli tunne, nagu loeks ilukirjandust, sest see oli niivõrd seiklusrikas ja kaasahaarav. Kõige parem sõna, millega teost "Seitsme nimega tüdruk" kirjeldada, on silmiavav, sest see tõesti avardab maailmapilti. Soovitan seda kõigile, ka neile, kes pelgavad Põhja-Koread. Riigis toimuv on kindlasti kole, kuid raamatus jääb valitsevaks positiivne joon.

В приложении : Mariann Vendelin | 20.06.2017

* * * * * * * * * *
  • Для введения комментария к товару, пожалуйста войдите в систему.

Комментарии в социальных сетях

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.