Rahva Raamat logo
Kategooriad
triangle icon
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
triangle icon
Audioraamatud
triangle icon
E-raamatud
triangle icon
Mängud
triangle icon
Kool ja kontor
triangle icon
Kingitused
triangle icon
Muusika ja filmid
triangle icon
Tehnika
triangle icon
Allahindlused
triangle icon
delivery icon

Kohaletoimetamine on tasuta!

PSÜHHOLOOGIA. RAAMAT JURISTILE
gallery icon
Galerii

PSÜHHOLOOGIA. RAAMAT JURISTILE

Talis Bachmann on Tartu Ülikooli vilistlane, TÜ kognitiiv- ja õiguspsühholoogia professor TÜ õigusteaduskonnas ja täidab õppejõu ülesandeid ka sotsiaalteaduskonna psühholoogia instituudis.
Sündinud Tartu ülikooli õppejõu ja farmatseudi perekonnas, lõpetanud Tartu 5. keskkooli (nüüdne Tamme gümnaasium). Ta on kaitsnud psühholoogiateaduste kandidaadi (PhD) kraadi ja VAK doktori kraadi psühhofüsioloogia alal.
Õppejõu ja külalisteadurina on töötanud Suurbritannias, USA-s,Saksamaal.
Talis Bachmann oli 1990ndate keskel TPÜ (praeguse TLÜ) rektor. Ta on mitmete rahvusvaheliste teadusühingute liige, Eesti Psühholoogia Liidu asutajaliige, kahekordne Eesti Vabariigi teaduspreemia laureaat sotsiaalteadustes (2001,2006), teadusuuringute juhtiva ajakirja Conciousness and Cognition (Elsevier/Academic Press) kaastoimetaja.
Peamised uurimistööd ja akadeemiline tegevus kuuluvad kognitiivse psühholoogia ha neuroteaduse sfääri, hõlmates üldpsühholoogiat, taju ja tähelepanu mehhanisme, õiguspsühholoogia küsimusi, valetamise avastamist, reklaami- ja mõjutamispsühholoogiat.
Avaldanud 14 raamatut ja umbes 250 teadusartiklit (TÜ Kirjastus, Oxford University Press, John Benjamins, Nova Science Publishers, Elsevier/North-Holland jm).
Vabal ajal tegeleb muusikaga, kovpalliga ja tennisemänguga.

Autori eessõnast: „....Üheks naaberdistsipliiniks õigusele on teaduslik psühholoogia, ehkki kummatigi kiputakse seda sageli unustama või seda seost alahindama. Rahulikult järele mõeldes aga selgub asjalik tõsiasi, et psühholoogia on juristile – nii teadlasele kui ka praktikule – keskse tähtsusega naaber akadeemilisel ja rakenduslikul põllul ning kohati ajavad nad üsna ühte ja sama vagu. Psühholoogia olulisust õigusaladele on lihtne põhjendada: jurist töötab inimestega ja inimeste heaks ning raske oleks õigustada vajakajäämisi või ebapädevust juristi töös selle tõdemusega, et ei tunta oma subjekti ja objekti käitumise mehhanisme, mõjutegureid, avaldumisvorme, individuaalseid eripärasid ja inimpsüühika võimaluste piire. ...“

basket icon

Toode on otsas