Показать мобильную версию

Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde

Главная страница / Книги / КулЬтура и общество / Язык и литература / MÕTLEMINE JA KÕNE

Книга

MÕTLEMINE JA KÕNE

Автор: LEV VÕGOTSKI

* * * * * * * * * * Оцени и прокомментируй (0)

Нет в наличии

Содержание

Kultuurilis-ajaloolise psühholoogiakoolkonna rajajat Lev Võgotskit (1896–1934) on peetud psühholoogia Mozartiks. Tema teeneks loetakse kultuuripsühholoogiale ja teistele humanitaarteadustele uue inimesepildi ja seletusprintsiibi loomist. Võgotski rikka ja mitmekesise elutöö (psühholoogia kõrval tegeles teedrajavalt ka defektoloogia, pedoloogia, humanitaarteaduste metodoloogiaga, oma eelkäijaks peavad teda ka semiootikud ja psühholingvistid) peamiseks uurimisalaks oli lapse mõtlemise ja kõne areng.

“Mõtlemine ja kõne”, mis ilmus juba peale autori surma 1934. aastal, koondab endasse Võgotski mõned erinevad eessõnad Lääne psühholoogiakirjanduse tõlgetele, koguteostes ja ajakirjades ilmunud artiklid, lõpetuseks ka varem ilmumata tekste. Need on žanrilt erinevad, kirjutatud osalt eri aegadel, praeguseks on paljuski muutunud kasutatud terminite sisu. Lisaks oli autor raamatu viimistlemisperioodil juba parandamatult haige. Seetõttu raamatu terviklikkus kannatab ning annab hulgaliselt tõlgendusvõimalusi. Käesoleva väljaande aluseks on võetud esmatrükk, mis on loodetavasti hilisematega võrreldes vähem tsenseeritud ja autentsem.

Grete Arro soovitab: “Paljusid inimesi huvitab psühholoogia. Aga kui tahta selles valdkonnas õppida midagi tõeliselt olulist ja huvitavat, siis tasub võtta Võgotski. Teist nii sidusat mõtlejat ei ole ega tule…”

Технические данные
Штрихкод 9789985774434
Год издания 2014
Язык на эстонском языке
Формат Мягкая обложка
Страниц 512 стр
Размер 215x140x28 (мм)
Переводчик(-и) PEETER TULVISTE
Издательство ILMAMAA
Серия AVATUD EESTI RAAMAT
Дата первого поступления: 30.04.2016

Нет в наличии

Тот же автор

Топ категория

Комментарии (0)
Комментарии в социальных сетях

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.