Rahva Raamat logo
Kategooriad
triangle icon
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
triangle icon
Audioraamatud
triangle icon
E-raamatud
triangle icon
Mängud
triangle icon
Kool ja kontor
triangle icon
Kingitused
triangle icon
Muusika ja filmid
triangle icon
Tehnika
triangle icon
Allahindlused
triangle icon
delivery icon

Kohaletoimetamine on tasuta!

home icon

LÄBIMURRE. ÄRIPROTSESSIDE PIDEVA TÄIUSTAMISE KUNST

ra icon

LÄBIMURRE. ÄRIPROTSESSIDE PIDEVA TÄIUSTAMISE KUNST

„Läbimurre“ kõneleb pidevast täiustamisest – liikumisest ideaali suunas. Autorid püüavad näidata kätte suuna, kuhu ettevõtted saavad liikuda ning teekonnal ise kõige sobivamad lahendused välja töötada. Raamat on rikastatud paljude praktiliste näidetega Eesti ettevõtete kogemustest äriprotsesside timmimisel. Väärt näpunäiteid leiavad siit nii tootmis- kui ka teenindusettevõtted.
Raamat keskendub tuntud Toyota Production Systemil põhinevale lean-filosoofiale. Sõnal „leani“ puudub otsene eestikeelne vaste, nii nagu paljudes teisteski keeltes; sellega tähistatakse kimpu erinevaid põhimõtteid ja rakendusi. Lean’i peamine põhimõte on tegelikult lihtne – saavutada vähemaga rohkem. Eelkõige ressursside raiskamise vähendamist, läbimõeldult tegutsemist, koostööd ning pidevat, lõpptähtajata täiustamist. Alustada tuleb hetkeolukorra hindamisest ning sellest lähtuvalt asuda planeerima oma tegevusi. Tavaliselt on väljakutseid palju ning mõnikord on raske näha puude tagant metsa – alustada tuleb strateegilistest teemadest ja keskenduda algpõhjustele. Kindlasti annab raamat ideid, kuidas oma praegust olukorda hinnata, milliste tegevustega alustada liikumist täiuse poole ning kuidas leida parimaid lahendusi ka tulevikus.
Teekond lean-mõtlemise juurde tähendab filosoofilises plaanis teekonda maailmavaate muutusteni. Tuleb varuda kannatlikkust, sest hoiakute ja arusaamade kujunemine nõuab aega ning alati ei ole tulemused kiired tulema. Raamat ongi suunatud eelkõige ettevõtete juhtidele, sest lean’i juurutamisel ettevõttes on juhil väga oluline roll suunaja, selgitaja ning hoiakute kujundajana. Kuigi tõhusate tulemuste saavutamiseks peab maailmavaate muutus puudutama ettevõtte kõikide tasandite töötajaid, on mõistagi juhi ülesanne teha selgeks suund ja muudatuse vajadus. Töötajatele tuleb anda vabadus, mõelda välja, kuidas kokkulepitud tulemusi saavutada ning töötajaid nende püüdlustes eesmärkide poole toetada. Käib ju pidev võitlus, kes suudab toota kiiremini, odavamalt ja kvaliteetsemalt ning selles võitluses jääb püsima ainult terviklik ning ühtselt mõtlev meeskond. See omakorda tähendab, et muutuste vajalikkust tuleb selgitada organisatsiooni kõigil tasanditel sobivas võtmes. Töötajat ei motiveeri, kui öelda, et ettevõte tahab teenida suuremat kasumit. Ta tahab teada, mida muutused temale endale tähendavad, kuidas seostuvad tema igapäevatööga.
Raamatu üheksa peatükki on üles ehitatud teljel „planeeri-tegutse-hoia“, mis peaks rõhutama lean’i ideed, et samavõrd oluline, kui on muutuste elluviimine, on ka tulemuste hoidmine. Teisisõnu, suuremaid karisid lean’i juurutamisel ettevõttes on mugavusmõtlemine – „me oleme nii juba 20 aastat teinud ning teeme ka edaspidi“. Seetõttu on äärmiselt oluline, et töötajatel oleks tahe murda läbi juba kinnistunud rutiinidest, alles siis saavad muutused toimuda.
Peale lühikeste näidete leiate raamatu lõpust mitme Eesti ettevõtte lean’i eduka juurutamise lood. Ehk saate nende hulgast just endale sobiva lahenduse.

basket icon

Toode on otsas