Näita mobiiliversiooni

Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde

Home / Books / Biographies and Memoirs / Miscellaneous / KUI HINGUSEST SAAB ÕHK

-32%
Other formats Price
eBook 17.25

Book

KUI HINGUSEST SAAB ÕHK

Author: Paul Kalanithi

* * * * * * * * * * Rate and Review (1)

13.99 € 20.66 €Püsikliendile: 13.29 €

Kaup kätte kahe tunni jooksul

Description

Kui 36-aastase Paul Kalanithi kümne aasta pikkused neurokirurgiaõpingud olid lõpusirgel, diagnoositi tal neljanda staadiumi kopsuvähk.
Eile oli ta arst, kelle töö oli raskelt haigeid ravida, täna on ta oma elu nimel võitlev patsient.

Paul Kalanithi hingepuudutav mälestusteraamat jäädvustab loo, kuidas naiivsest arstitudengist saab lootustandev neurokirurg, kes juhatab patsiente nende haiguse sügavama mõistmise poole, ja seejärel patsient, keda ootab vastasseis omaenda surelikkusega.

Raamatu eessõna on kirjutanud tunnustatud arst ja kirjanik Abraham Verghese, kes meenutab südamlikult kohtumisi Paul Kalanithiga. Eestikeelset väljaannet saadab ka autori ametivenna, Põhja-Eesti Regionaalhaigla neurokirurgi Kahro Talli mõtisklus raamatu ja selles käsitletavate teemade kohta.

„See on jõuline ja liigutav lugu, kuidas noorukist saab Arst ja Kirurg suure algustähega ning kuidas haigus muudab ta tavaliseks inimeseks.“

Kahro Tall MD,
neurokirurg

Technical information
ISBN 9789949392193
Published: 2016
Language In Estonian
Format Hard cover
Pages 208 pg
Dimensions 206x145x21 (mm)
Translator(s) TRIIN OLVET, DORIS KAREVA
Publisher AJAKIRJADE KIRJASTUS
Added: 13.09.2016

13.99 € 20.66 €

Kaup kätte kahe tunni jooksul

Same author

Category TOP

Reviews (1)

Siirast, autobiograafilist raamatut, mis räägib noore, andeka inimese liig varajasest surmast on jube keeruline hinnata või arvustada. Tundub, nagu hindaks / arvustaks inimese elu - ja kes olen mina, et sellele hinnangut anda. Ka puhta (ilu)kirjandusteosena ei saa seda vaadata - aluseks on ikkagi elu ise. Autori valida ei ole küll lugu, ent siiski see, kuidas ta seda jutustab. Seega just sellest aspektist ma seda raamatut hinnata / arvustada üritangi. Kuigi ka siin tuleb teha mööndusi - aeg töötas vastu ja kirjutades oli Paul Kalanithil juba kaugele arenenud vähk. Vaevalt pidevate valude ja iiveldusega just kõige mõnusam kirjutada on. Samuti, nagu aru saan, ei olnud käsikiri veel päris valmis, kui Kalanithi suri. Raamatu tugevusena võib kindlasti välja tuua suurepärase kirjakeele. Enne seda, kui autorist sai neurokirurg, unistas ta justnimelt kirjanikuametist. Suur lugemus ja armastus sõnakunsti vastu on hästi tajutav. Ning sõnu rõtta seada oskas Kalanithi väga hästi. Millest minu jaoks aga puudu jäi, oli inimlikkusest. Paistab, et autorile teeb enam muret kättesaamatuks jäänud karjäär kui näiteks maha jääv perekond. Kui raamatus on välja toodud, et Paul tegi oma parima, et kindlustada pärast oma surma naisele majanduslik tagala, ei ole pea-aegu üldse juttu sellest, kuidas toimus hingeline kindlustamine. Milline oli nende pereelu, kas ja kuidas nad ühiselt vältimatuga leppisid... Lisaks tööelus toimuvale (millest Kalanithi andis väga hea ülevaate) oleks tahtnud lugeda rohkem ka isiklikult tasandilt. Kuigi, mis siingi imestada - arstiks õppimine ei ole meelakkumine (ka raamatus kirjeldab Kalanithi ülipikki residendipäevi). Nii et kui kogu senine elu ongi koosnenud vaid tööst ja õpingutest, ei olegi nö perekeskset vaatepunkti kuskilt võtta. Ja eks tuli ka lõpp ootamatult kiiresti - kuigi oli selge, et antud staadiumis vähk on ravimatu, ei uskunud keegi, et surm võib nii vara saabuda. Samuti on kahju, et mida lõpupoole, seda vähem Kalanithi oma mõtteid avas. Oli ju tema õpingute tõukejõuks soov surma (ja elu, kui selle lahutamatut osa) mõista. Olles varasemalt jõudnud järeldusele, et surma mõistmiseks peab omama surmalähedast kogemust, oleks olnud huvitav lugeda mõtteid ja arvamusi ajast, mil mõte peatsest surmast oli saanud igapäevaelu lahutamatuks osaks. Kas ja kuidas pani see teda oma varasemaid mõtteid ümber hindama või said need hoopis kinnitust? Kokkuvõtteks on tegu väga hästi kirjutatud isikliku raamatuga. Kuigi raskel teemal, oli lugeda kerge. Ja mis peamine - ärgitas kaasa mõtlema. Arvan, et see oli ka üks autori taotlustest.

Added : Andres Jakovlev | 04.06.2020

* * * * * * * * * *
Reviews from social networks

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.