Показать мобильную версию

Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde

Главная страница / Книги / История и политика / История Эстонии / KOURDUMEHED, PITSKLEIDID JA MEREMIINID - MITMEPALGELINE NAISSAAR

Книга

KOURDUMEHED, PITSKLEIDID JA MEREMIINID - MITMEPALGELINE NAISSAAR

* * * * * * * * * * Оцени и прокомментируй (0)

29.47 28.00 €Последние экземпляры

Kaup kätte: Срочная доставка: сегодня 18.01

Содержание

Tallinna lähedal meres asub üks tähelepanuväärne saar, Naissaar, mis on tavaliselt tuntud eelkõige tänu erinevatest ajalooperioodidest pärit militaarmälestistele. Vähem teatakse aga, et lisaks sõjaväelastele elas sellel looduskaunil saarel ka palju tsiviilelanikke.

Naissaarel elanud kalurite ning lootside kogukonda on aja jooksul Naissaarelt korduvalt minema saadetud. Elanikkond pidi taganema sõjaväeliste vajaduste ees. Ometigi tuldi Naissaarele ikka ja jälle tagasi ja 19. sajandi lõpul oli Naissaare kogukond tõusnud oma elatustasemelt linnakodanikega samale pulgale. Saarel räägiti rootsi ja eesti keelt, rahvas oli jõukas ning edumeelne. Naised ostsid Tallinnast kauneid kleite, majad ehitati viimase moe järgi ümber ja paljud naissaarlased omandasid endale hea hariduse kas Eestis või välismaal. Esimene maailmasõda tõi kaasa sundevakueerimise ning Eesti Vabariigi ajal tuli eluga uuesti alustada. Saar oli tugevalt Tallinnaga seotud, kultuurielu aktiivne, seal tegutses kaks kooli ja vahetult enne II Maailmasõda valmis uus kabel.

Tutvustamaks seda senini vähetuntud külge Naissaarest valmis Rannarahva muuseumis raamat Kourdumehed, pitskleidid ja meremiinid – mitmepalgeline Naissaar, milles on killukesi kõikidest saare tahkudest. Käsitlemist leiab Naissaare imekaunis loodus, seal elanud kalurid ja lootsid ning uue näo saavad ka sõjaväelased, sest nemadki olid lõppkokkuvõttes ainult inimesed.

Технические данные
Штрихкод 9789949309061
Год издания 2013
Язык на эстонском языке
Формат Твёрдый переплёт
Страниц 383 стр
Размер 227x217x26 (мм)
Издательство RANNARAHVA MUUSEUM
Дата первого поступления: 30.04.2016

29.47 28.00 €Последние экземпляры

Kaup kätte: Срочная доставка: сегодня 18.01

Кто купил, покупает также

Комментарии (0)
  • Для введения комментария к товару, пожалуйста войдите в систему.

Комментарии в социальных сетях

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.