Показать мобильную версию

Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde

Главная страница / Книги / История и политика / История войн / JUHUPARTISANID. VÄIKESED SÕJAD KESET SUURT SÕDA.

Книга

JUHUPARTISANID. VÄIKESED SÕJAD KESET SUURT SÕDA.

Автор: DAVID KILCULLEN

* * * * * * * * * * Оцени и прокомментируй (0)

Содержание

Esimestel 11. septembri terroriaktidele järgnenud aastatel osutusid senised „väikesõdade” pidamise mudelid Iraagi ja Afganistani paindlike mässajate vastu võitlemisel muserdavalt ebatõhusaks. Mässajad viisid lääneriikide sõjaväelased patiseisu ja sai selgeks, et vajatakse mingisugust uut lähenemist. Maailma üks mõjukamaid asjatundjaid sissisõja alal David Kilcullen kuulub Ühendriikide uuendatud sõjalise strateegia peamiste kujundajate hulka. Kilcullen oli Iraagis kindral David Petraeuse vanemnõustaja ja tema revolutsioonilisest lähenemisest mässutõrjele sai 2007. aasta „sööstu” vaimne alusmüür.

„Juhupartisanis” näitab Kilcullen meid tandrile viies uusaja sõja tõelist palet ning vaatleb nii globaalseid väljakutseid („terrorismivastast sõda”) kui ka väikesõdu maailma niivõrd erinevates paikades nagu on seda Afganistan, Iraak, Indoneesia, Tai, Ida-Timor ja Pakistan. Ta selgitab, et tänapäeva konfliktid kujutavad endast vastuoluliste suundumuste keerukat hübriidi, mis hõlmab kohalikke sotsiaalseid võrgustikke ja ülemaailmseid liikumisi, traditsioonilist ja postmodernset kultuuri ning autonoomiat taotlevaid kohalikke mässajaid ‒ „juhupartisane” ‒ ja laiemat terrorikampaaniat.

Ilmar Raag soovitab: 
“Me oleme taas jõudnud ajajärku, kus traagilised sündmused maailmas sunnivad meile peale lihtsustatuid skeeme. Just sellepärast on hea, kui keegi keerukatest ja tihti võõrandunud protsessidest kirjutab arusaadavas vormis.”

Технические данные
Штрихкод 9789949512553
Год издания 2015
Язык на эстонском языке
Формат Твёрдый переплёт
Страниц 416 стр
Размер 222x148x30 (мм)
Переводчик(-и) PEETER VILLMANN
Издательство GRENADER GRUPP
Серия RIIGIKAITSE RAAMATUKOGU
Дата первого поступления: 30.04.2016

Тот же автор

Топ категория

Комментарии (0)
Комментарии в социальных сетях

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.