Näita mobiiliversiooni

Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde

Avaleht / E-raamatud / Astroloogia ja esoteerika / Ennustamine ja maagia / E-RAAMAT: OLI... ON... TULEB...

E-raamat

E-RAAMAT: OLI... ON... TULEB...

* * * * * * * * * * Loe arvustusi (0)

5.99 €

Kaup kätte: Allalaadimine

Sisukirjeldus

Juba tuhandeid aastaid tagasi huvitas inimesi, mis nendega tulevikus juhtuma hakkab. Et seda teada saada, vaatlesid nad tähti, ennustasid tulevikku lindude lennu, kõikvõimalike esemete — pulkade, metallrahade, puulehtede, doominokivide abil. Nad said tõesti reaalseid vastuseid oma küsimustele ja suutsid tulevikku ette näha.

Tulevikus on olemas sündmused, mida saab ennustada, vastates loogiliselt nendega seotud küsimustele. Tuleb ainult olemasolevatest eeldustest vajalikud järeldused teha ja saamegi ette näha oma tegude loogilisi tagajärgi. Kuid peale tavalise, teo ja tagajärje seosest tuleneva suhte on sündmuste vahel siiski veel teine, olgugi et varjatud, kuid sama tugevasti toimiv side. See võib ühendada omavahel asju ja nähtusi, mis näivad algul üksteisest väga kaugel olevat. Sellist sidet on erinevatel aegadel nimetatud erinevalt — sarnasuseks, samasuseks, analoogiaks, sümpaatiaks. Arvatakse, et nii väljendub ühtne maailmas toimiv seadus: «See, mis on allpool, on sarnane sellega, mis on ülalpool».

Kui on õige, et ilma Jumala tahteta ei liigu ükski leht puul, võib järelikult puulehtede liikumist jälgides jõuda ligemale sellele, milline on Jumala tahe.

Paljude uskude vaimulikud on sageli endalt küsinud: kas pole ehk patt püüda Jumala tahet teada saada? Ega sellistele teadmistele ju asjata pole nimeks pandud «salaõpetused».

Salaõpetuste abil saame me tuleviku kohta tõesti teada selliseid asju, mida muud moodi pole võimalik teada saada, aga see POLE Jumala tahtega vastuolus. Halb oleks asi siis, kui prooviksime Jumala tahet mingil moel moonutada. Me aga tahame lihtsalt teada, milline see on. Kui me lihtsalt uurime, mida tulevik toob, ilma seda teadmist enda kasuks tarvitamata, pole see patt ka Jumala ees.

Ennustamine on üks salateaduste tähtsaimatest osadest. Selleks on inimesed välja töötanud palju mooduseid. Traditsioon väidab, et ennustamise abil võib inimene saada teada kõik vajaliku, et muuta oma elus toimivad ebasoodsad tegurid soodsamateks või säilitada ja tugevdada toimivaid soodsamaid suundasid, saades seesmiselt vabamaks. Küsimustele on vastused tema enda alateadvuses juba olemas, ennustamisel kasutatavad märgid ja sümbolid aitavad vaid vastust sealt välja lugeda.

Fakt, et tulevik ja minevik on omavahel lähedalt seotud, on silmanähtav tõde. Oleme punktis, mida võib nimetada «siin» ja «praegu» ning pole üldse kohustuslik jätta oma tuleviku variantide seas valiku tegemine ainult Saatuse hooleks. Ennustamine on abinõu, mis lubab meil endil nende variantide vahel valida.

Ennustada võib tegelikult ükskõik mille järgi. Võib näiteks võtta maast peotäie kive või rahakotist mõned mündid ja neid ülespidi visata, kuid võib kasutada ka mõnda inimkonna poolt sajandite vältel järeleproovitud ennustamismoodust, olgu selleks siis kohvipaks, Hiina Muutuste raamat või teie enda vasak käsi. Või näiteks tavalised mängukaardid.

Lisainfo
ISBN 9789949959617
Ilmumisaasta 2014
Keel eestikeelne
Lisamise aeg: 31.10.2016

5.99 €

Kaup kätte: Allalaadimine

Arvustused (0)
Suhtlusvõrkude arvustused

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.