Näita mobiiliversiooni

Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde

Avaleht / E-raamatud / Vaimsus / Vaimsus / E-RAAMAT: ŠAMANISM. ARHAILISED EKSTAASITEHNIKAD

E-raamat

E-RAAMAT: ŠAMANISM. ARHAILISED EKSTAASITEHNIKAD

Autor: MIRCEA ELIADE

* * * * * * * * * * Loe arvustusi (0)

27.20 €

Kaup kätte: Allalaadimine

Sisukirjeldus

Ka Eestis on viimasel ajal, nagu kogu maailmas, hakanud levima mitmesugused uued religioossed suundumused. Koos sõdade tõttu oma kodumaalt põgenenud varjupaigataotlejatega on ka Eestis suurenenud mitmesuguste suurte religioonide sektide liikmete arv ja ka väiksemate rahvausundite harrastajate hulk. Nende hulgas on ka neid, kes on tulnud siia piirkondadest, kus valitsevad veel muistsed usundid, mida võib käsitleda isegi šamanismina. Sinna valdkonda võib teatud määral liigitada ka meie maausulisi. Seepärast oleks hea omada laiemat ülevaadet kogu maailma rahvausunditest.

Mircea Eliade oli Rumeeniast pärit religiooniajaloolane ja kirjanik. Käesolevat raamatut võib iseloomustada autori sõnadega selle eessõnast:

„Šamanism on üks arhailistest ekstaasitehnikatest, kuid samal ajal ka müstika, maagia ja „religioon“ selle sõna laiemas mõttes. Me püüdsime näidata seda mitmesugustes šamanismi ajaloolistes ja kultuurilistes aspektides ja tegime isegi katset joonistada selle kujunemise lühikest ajalugu Kesk- ja Põhja-Aasias. Kuid suurema tähenduse anname šamanismi kui fenomeni esitlemisele, selle ideoloogia analüüsimisele, selle tehnikate, sümboolika, mütoloogia üle arutlemisele. Me arvame, et selline töö võib huvitada mitte ainult spetsialisti, vaid ka üldse kultuurset inimest. See raamat on pöördumine eelkõige tema poole. Näiteks on tõsi, et märkused, mis puudutavad kesk-aasia trummi levikut arktilistes regioonides, huvitavad kitsast spetsialistide ringkonda, aga enamus lugejaid jääb nende suhtes ükskõikseks. Kuid kõik muutub, kui jutt käib tungimisest sellisesse laia ja ebaharilikku, mõistatuslikku maailma, nagu seda on šamanismi maailm üldse ja eriti ekstaasitehnikad. Sel juhul on meil tegemist tõelise vaimse maailmaga, mis, kuigi see erineb meie omast, on sama terviklik ja huvitav. Julgeme mõelda, et sellega tutvumine on vajalik igale tõelisele humanistile, kuna mingist ajast peale lakati humanismi samastamast Lääne vaimsete traditsioonidega, ükskõik kui ilusad ja viljakad need on“. Praeguseks on ka meil hakatud aru saama, et vastuolud mitmesuguste religioonide sees nende sektide ja suurte religioonide vahel üldse on muutunud isegi kogu maailma jaoks ohtlikuks, põhjustades terrorismi ja riikidevaheliste vastuolude suurenemist. Võib-olla aitab käesolev teos seda olukorda veidi paremini mõistma hakata.

Lisainfo
ISBN 9789949985494
Ilmumisaasta 2017
Keel eestikeelne
Kirjastus KIRJASTUS MAYA
Lisamise aeg: 31.12.2017

27.20 €

Kaup kätte: Allalaadimine

Arvustused (0)
Suhtlusvõrkude arvustused

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.