Показать мобильную версию

Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde

Главная страница / Книги / Художественная литература / Детективы. Боевики. Триллеры / APTEEKER MELCHIOR JA GOTLANDI KURAT

Книга

APTEEKER MELCHIOR JA GOTLANDI KURAT

Автор: INDREK HARGLA

* * * * * * * * * * Оцени и прокомментируй (1)

18.55 €Püsikliendile: 17.62 €

Доставка: Вторник 07.07

Содержание

„Apteeker Melchior ja Gotlandi kurat“ on kuues raamat Indrek Hargla ajalooliste kriminaalromaanide tsüklis, kus kuritegusid lahendab Tallinna apteeker Melchior Wakenstede.

Romaani sündmused toimuvad Issanda aastal 1433, kui äsja on tööd alustanud esimene linnakool ja Tallinnat on tabanud ränk tulekahju. Apteeker Melchior ootab kannatamatult sõnumeid pojalt, kes Lübeckis ametit õpib, aga ta saab temalt üpris kummalise läkituse. Poeg kirjutab, et Tallinnasse on tulnud mees, keda hüütakse Gotlandi kuradiks ja kes võib ohustada Melchiori elu. Kes ta on, miks ta Melchiori vihkab või mida ta Tallinnas teeb, seda poeg ei tea. Samal ajal palub surev kaupmees Duseborgh Melchioril lahendada ühe vana veretöö saladus. Duseborgh oli aidanud kedagi tappa ja ta vannutab oma surivoodil Melchiori, et too aitaks õiglusel võidule pääseda, aga nii, et süütud ei kannataks. Ainsaks vihjeks on surija kummalised viimased sõnad ja kuus hõbedast sõlge. Ja vaevalt jõuab Melchior välja uurida, kust need sõled pärit on, kui vanade pattude viirastused varjusurmast ärkavad. Kurjus ründab uuesti. Üsna pea veendub Melchior, et Gotlandi kurat on tõesti Tallinnas ja on oma järgmiseks ohvriks valinud Melchiori enda.

Romaani teine tegevusliin toimub Lübeckis, kus Melchiori pojast on saamas salamõrtsukate vennaskonna liige, ta võitleb oma armastuse eest ja jahib suguvõsa needuse saladust.

Jaan Martinson soovitab: “Kuigi Indrek Hargla ilmselt reklaami ei vaja, oleks vääritu teda „Mina loen…“ soovituste sekka mitte paigutada. Hargla keskaegseid roimalugusid võib lugeda kaheti – kui krimkasid või kui ajalooõpikuid. Autor on tõdenud, et võtab minevikust mõne pidepunkti skeletiks ja kirjutab nende ümber loo. Vist vaid paadunud mineviku-uurija ajab näpuga järge, mis on Harglal tõde, mis mitte. Lugejal ükskõik. On olemas teaduslik ajalugu ja Hargla ajalugu. On olemas ka Mart Laari savisaaretu ajalugu, aga see ei puutu asjasse.”

Технические данные
Штрихкод 9789949985128
Год издания 2017
Язык на эстонском языке
Страниц 558 стр
Размер 200x130x34 (мм)
Иллюстратор MEELIS KROŠETSKIN
Издательство RAUDHAMMAS
Серия KRIMINAALROMAAN VANAST TALLINNAST
Дата первого поступления: 15.06.2017

18.55 €

Доставка: Вторник 07.07

Тот же автор

Топ категория

Связанные товары

Кто купил, покупает также

Комментарии (1)

Fenomenaalne vedamine, et meil on Indrek Hargla, kes on loonud Melchiori, Frenchi ja Koulu ja juba nii palju köitvaid lugusid. Hargla kirjutab imelise hooga ja kangesti lõbus on kohati ka. Ma ikka kujutan vaimusilmas ette, kuidas autor ise kirjutades naeru pugistab. Mitte keegi ei ole suutnud keskaegset Eestit nii elavana lugeja silme ette tuua kui Hargla. Ootan juba uut lugu.

В приложении : Marju Roberts | 24.10.2017

* * * * * * * * * *
Комментарии в социальных сетях

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.