Показать мобильную версию

Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde

Главная страница / Книги / Художественная литература / Проза / AJA MÜRA

Другие форматы Цена
Электронная книга 12.69

Книга

AJA MÜRA

Автор: JULIAN BARNES

* * * * * * * * * * Оцени и прокомментируй (0)

Содержание

Julian Barnesi „Aja müra” on romaan vene helilooja Dmitri Šostakovitši elust ja loomingust, võimu ja vaimu suhetest ning loomingu võimalikkusest terrori valitsemise all. Autor annab küll kolmandas isikus, ent sisemonoloogi vormis pildi Šostakovitšist kolmel raskel eluhetkel: hukatuse ootuses pärast ooperi „Mtsenski maakonna leedi Mac­beth” hukkamõistmist ajalehes Pravda, millele järgnesid ka teised mitmesugused repressioonid; häbitundes pärast fiaskoga lõppenud Ameerika-reisi ning viimaks ka kommunistliku partei ridadesse astumise eelõhtul. Neid hetki elustavad iroonia ning eneseirooniaga vürtsitatud mõtisklused võimu ja vaimu vahekorrast, muusikast ja elu keerdkäikudest.

Raamat avab nüansirikkalt helilooja raske saatuse ja siseheitlused. Selgesti on märgatavad autori suur kirjanduslik ja muusikaline eruditsioon ning kindlasti on huvipakkuv tema püüe heita n-ö seestpoolt pilk teisele, tema enda omast paljuski väga erinevale ajastule ja kultuurile.

Paul Raud soovitab: “Südamepõhjani raputav romaan ühelt kaasaja parimalt kirjanikult. „Aja müra“ jutustab loo kunstniku ning Võimu igavesest vastuseisust, Nõukogude muusikut söövitavast, kõikehalvavast hirmust. Barnes kujutab värvika elulisusega üht vene suurimat heliloojat Dmitri Šostakovitšit: kord noore närvilise mehena, kes veedab ööd lifti ääres NKVD-d oodates, siis tunnustatud heliloojana, kellel tuleb kogu maailma ees lahti öelda oma sügavaimatest veendumustest, ning viimaks vana muserdatud mehena, keda urgitsev Võim ei kavatse rahule jätta enne, kui ta päris põrmu on vajunud. „Aja müra“ on terava sulega kirjutatud raamat, poeetiline ja valus – iga järgmine lause lõikab aina sügavamale.”

Rahva Raamatu kirjastaja René Tendermann soovitab: “Aja müra” on vapustav romaan võimu ja vaimu suhetest, mida vanem lugejaskond veel mäletab, kuid millest noorem lugejaskond peab teadma, et hoida ära olukorra, kus kõrgeima võimu kandja võib endale lubada teatrite sulgemist või hüüdeid stiilis “Pea maha!”."

Технические данные
Штрихкод 9789985345757
Год издания 2019
Язык на эстонском языке
Формат Твёрдый переплёт
Страниц 176 стр
Размер 207x150x13 (мм)
Переводчик(-и) AET VARIK
Издательство VARRAK
Серия MOODNE AEG
Дата первого поступления: 12.02.2019

Тот же автор

Топ категория

Связанные товары

Кто купил, покупает также

Комментарии (0)
Комментарии в социальных сетях

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.