Näita mobiiliversiooni

Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde

Avaleht / Üritused / AVALIK LOENG „SITALEPIKUST VANNITUPPA“ VIRU KESKUSE RAHVA RAAMATUS

Üritused

Tagasi

19.06.17, kell 17:00

AVALIK LOENG „SITALEPIKUST VANNITUPPA“ VIRU KESKUSE RAHVA RAAMATUS

Esmaspäeval, 19. juunil kell 17.00 toimub Viru Keskuse Rahva Raamatus raamatu „Eesti argielu. Teekond moodsasse maailma“ autori Heiki Pärdi avalik loeng eestlaste argielu muutumisest viimase 150 aasta jooksul.

Raamat räägib sellest, kuidas eestlased viimase 150 aastaga keskaegsetest talupoegadest moodsateks eurooplasteks on muutunud. Uus aeg ja moodne maailm panid meid kella järgi elama, õpetasid privaatsust ja muutsid individualistlikumaks. Mõnigi asi sai siin harjumuseks üpris hiljuti: sanitaartopograafide 1920. aastail tehtud uuringud kinnitasid, et üldiselt elati vanal viisil ega teatud muuhulgas suurt midagi uuest hügieenist. Nägu ja ihu pesti kord nädalas, nagu see oli olnud talurahvale omane mujalgi Euroopas. Oma elamist puhastati veelgi harvem. Isegi põgus pilguheit kinnitab, et 20. sajand on eestlaste elu ja olemist põhjalikult muutnud.

Raamatu sisust inspireerituna toimub raamatuesitlus avaliku loengu vormis, mis kannab pealkirja "Sitalepikust vannituppa. Eestlaste argikultuurist teel moodsasse maailma“.

Ürituse päeval on raamatut võimalik soetada 10% soodsama hinnaga. 

Hoia end ka Facebooki kaudu sündmusega kursis!

Kohtumiseni Rahva Raamatus!

Viru Keskuse Rahva Raamat

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.