Näita mobiiliversiooni

Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde

Avaleht / Üritused / Mick Herron ja Julian Barnes Viru Keskuse Rahva Raamatus

Üritused

Tagasi

24.05.19, kell 16:00

Mick Herron ja Julian Barnes Viru Keskuse Rahva Raamatus

24. mail toimub meie Viru Keskuse Rahva Raamatus Head Read kirjandusfestivali raames järjestikku kaks erakordset põnevat kohtumist väga oluliste kirjanikega! Mõlemad kohtumised toimuvad intervjuu vormis, millele järgneb ka autogrammide jagamine.

Kell 16.00 on võimalus kohtuda Inglise kirjanik Mick Herroniga (1968), kellega vestleb tõlkija Piret Lemetti Reedek. Mick Herron on tuntud oma krimi- ja spiooniromaanide sarjade poolest. Tema debüütteos „Down Cemetery Road“ (2003) on esimene raamat Oxfordi eradetektiivi Zoë Boehmi sarjast, milles on ilmunud veel kolm romaani. 2010. aastal ilmus Herroni romaan „Äraaetud hobused“ (Varrak 2017, tlk Tarmo Vaarpuu), millega sai alguse uus, Slough House’i sari, mille kandvad tegelased on briti luureteenistuse MI5 agendid. “Äraaetud hobused” kandideeris mitmele auhinnale ning Daily Telegraph väitel on see üks 20st parimast spiooniromaanist läbi aegade.

Tutvu Herroni teostega lähemalt: http://bit.ly/307QSO7

Kell 17.00 võtab diivanil koha sisse Julian Barnes (1946), kellega vestleb kirjanik Tiit Aleksejev. Barnes on üks olulisemaid nüüdisaegseid inglise prosaiste. Barnesi sulest on ilmunud kolmteist romaani, millest kolm on avaldatud ka eesti keeles. „Maailma ajalugu 10½ peatükis“ (Hotger 2002, tlk Tõnis Leemets) on humoorikas fragmentaarium elust ja surmast, kus lisaks inimlikule vaatepunktile on võimalik sisse elada ka Noa laevale püüdlevate puukoide mõttemaailma. „Kui on lõpp“ (Varrak 2013, tlk Aet Varik) käsitleb mineviku usaldusväärsust, sõpruse vastupidavust ning muutuvuse möödapääsmatust. Teos võitis maineka Bookeri auhinna, millele on kandideerinud mitmed teisedki Barnesi teosed. „Aja müra“ (Varrak 2018, tlk Aet Varik) käsitleb tuntud helilooja Dmitri Šostakovitši elu stalinistliku režiimi ähvardava pilgu all.

Tutvu Barnesi teostega lähemalt: http://bit.ly/2WzPUbj

Kohtumine kirjanikega on kõigile huvilistele tasuta!

Hoia end ka Facebooki raames sündmusega kursis! 

Kohtumiseni Rahva Raamatus!

Viru Keskuse Rahva Raamat

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.