Näita mobiiliversiooni

Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde

Avaleht / Üritused / Kohtumine raamatu "Kalsarikänni" autori Miska Rantaneniga

Üritused

Tagasi

25.05.19, kell 15:00

Kohtumine raamatu "Kalsarikänni" autori Miska Rantaneniga

Ootame sind laupäeval, 25. mail kell 15.00 Pärnu Rahva Raamatusse raamatu "Kalsarikänni" autori Miska Rantaneniga kohtuma! Lisaks raamatu ja autoriga lähemalt tuttavaks saamisele püüame temaatilises vestlusringis kalsarikänni sügavamat tähendust mõista ja välja selgitada, kas ja kuidas see meetod ka päriselt töötab!

Mis on kalsarikänni? Ei ole teist mõistet, mis ühendaks nii hästi rahulolu, lõõgastumist ja stressiravi. Soomlaste lihtne lõdvestumisviis, mille lähisugulased on mindfulness ja hygge, sobib igaühele, nõudmata mingeid erilisi oskusi ega vahendeid. Sisult on kalsarikänni kindlasti meilegi tuttav, ent omakeelne termin sõnavarast miskipärast veel puudub. Soomekeelne kalsarikänni koosneb kahest sõnast: kalsarit ehk alukad ja känni ehk joove. Kalsarikänni tähendab seega aluspesu väel napsutamist. Tavaline tegevuspaik selleks on turvaliste koduseinte vahel, aga muidugi pühendab tõeline meister kalsarikännile aega ka rännates.

Kalsarikänni puhul on tegu mõttelaadiga, mis aitab inimesel vabaneda kõigist välistest surutistest ja sotsiaalsetest sundpüüdlustest. See on igasuguse välise ja sisemise pingutuse sihiteadlik nullimine – teguviis, mille juured olevat sügaval soomluse südames.

Miska Rantanen, toimetaja, kirjanik ja Norra Haga Party Central™ instituudi juhataja, aitab kalsarikännist süvitsi huvitunul jõuda selle ainulaadse heaolumeetodi tuumani. Autor tutvustab kalsarikänni värvikat sünnilugu, võtab luubi alla mõiste etümoloogia ja tausta ning esitleb selle eri tõlgendusi eredate kasutajakogemuste kaudu.

Hoia end ka Facebooki kaudu sündmusega kursis!

Kohtumist korraldab Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis ja toetab Nordic Writers Crossing Borders programm, mida rahastavad CBSS ja Nordplus.

Kohtumiseni Rahva Raamatus!

Pärnu Rahva Raamat

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.