Näita mobiiliversiooni

Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde

Avaleht / Kool ja kontor

Harry Potteriga koos kooli

Algavaks kooliaastaks uus koolikott ja pinal

Rahva Raamatu koolikaupade valikusse on lisandunud uued hoolikalt valitud Belgia koolikottide ja pinalite brändid Jeune PremierJack Piers ja STONES and BONES
Jeune Premier'i esmaklassilised koolikotid ja pinalid paistavad silma oma julge ja teistest eristuva disaini poolest, tegemata seejuures väiksemaidki järeleandmisi kvaliteedis. 
Jack Piers on brändina tegelikult Jeune Premier'i väikevend, seepärast leiab nende valikust sarnaselt väiksematele vendadele mängulisi, julgeid ja väikeste vimkadega koolikotte, mis rutiinset kooliaega iga päev rõõmsamaks muudavad. 
STONES and BONES valik pakub toredate mustritega lihtsaid, kvaliteetseid ja vastupidavaid tooteid, mille seast leiab sobiva koti nii kooli, lasteaia kui ka trennimineku jaoks.

Algavaks kooliaastaks erilised kooliasjad

Ted Baker kontoritarvikud

Õpilasele abiks

Parima valiku õpilasele vajalikest abivahenditest leiad siit nimekirjast. Näiteks on valikus kalkulaatorid, gloobusedõpilaspiletite kaaned, vihikukleebisedklassikalise lõikega mapid, märkmikud, isikupärased märkmepaberid ning värvilised tekstimarkerid, millega iseseisvalt õppida ning eksamiteks valmistuda.

Pastapliiatsid ja tindipliiatsid

Juba tublideks kirjutajateks kasvanud 5.-6. klassi õpilased ja nende vanemad koolikaaslased vajavad igapäevaseks õppetööks kindlasti mitut pastapliiatsit. On ju "pastakad" need, mis koolikotist ja pinalist kõige kiiremini kaduma kipuvad... 

Rahva Raamatust leiab nii puhtfunktsionaalseid, imeilusaid kui ka ilmastikukindlaid pastapliiatseid. Lisaks - kes ei sooviks endale roosat kassikujulist pastakat, millega kogu klass 1. septembril pahviks lüüa?

Kunagi ammusel ajal voolasid tindipliiatsitest välja sinised tilgad, mis vormipluusi koledasti ära rikkusid ja mille pärast õpetajalt pragada võis saada. Tänapäeval on tindipliiatsid aga tänu kummikattele mõnusad ja mugavad käes hoida, näevad kenad välja ja kirjutamist teeb turvalisemaks volfram-karbiidist valmistatud löögikindel kuul. Mõni tintenpen on isegi kustutatav...

Mugavad, kvaliteetsed ja isikupärased tintenpenid leiab ikka Rahva Raamatust.

Värvipliiatsid ja vildikad

Mis oleks maailm ilma värviliste pliiatsiteta või vildikateta? Kõik värviraamatud oleksid ühtviisi harilikhallid... 

Kunstitundidesse lisavad värvi nii klassikalised värvipliiatsid kui ka pisikesed minivärvipliiatsid. Klassiruumi toob lisapõnevust ühte pliiatsisse peitunud mitu värvi ning väikestel käekestel aitavad paremini jooni vedada ergonoomilised pliiatsid, millel erivariandid nii vasaku- kui paremakäelistele lastele.

Esimesed viltpliiatsid toodi patendiametisse aastal 1910. Sellest ajast peale on "vildikate" arendus teinud suuri muudatusi.

Algkoolilapse koolitarvete ostmisel saab valida nii ümmarguste kui kolmnurksete (millest viimased aitavad väiksematel koolilastel õiget käekuju hoida), tavaliste ja mahapestavate kui ka erinevate kujundustega viltpliiatsite vahel.

Pintslid ja maalimisvahendid

Noore kunstniku esimene tööriist on pintsel. Pintsli abil muutuvad paletil olevad vormitud värviplörtsud paberil kauniteks kujutlusteks, väljendades kooliõpilase fantaasiat ning kunstiannet.

Rahva Raamatu valikust leiate koolilastele väga sobivaid pintsleid, mis on kokku pandud mugavateks pintslikomplektideks. Komplektidest leiate õpilasele vajalikke vesivärvidega (ehk akvarellidega) maalimiseks mõeldud pintsleid ja ka guaššvärvipintsleid. Pakkides on olemas ka ümaraid ja lapikuid pintslid, mille suurused sõltuvad väikese kunstiku soovidest ja vajadustest. Valikust leiate kunstitunniks ka värvipaleti, veetopsi ning kilest põlle, mis lapse riided plekituna hoiab.

Guaššvärvid

Kooliõpilaste kunstitundidesse kasutamiseks mõeldud guaššvärvid on paksud vesilahustuvad värvid, mis katavad kasutatava pinna (paber, kartong, papp vm) ühtlase kihina.

Guaššvärvide valimisel tasub silmas pidada erinevate toonide arvu ning guaššvärvide kuivamiskiirust. Hea guaššvärv, mille konsistents meenutab topsi sisse vaadates paksu hapukoort, sobib kunstitunnis nii paberile kui kartongile maalimiseks.

Vesi- ehk akvarellvärvid, akvarellpliiatsid ja -kriidid

Vesi- ehk avarellvärvid kuuluvad iga algkoolilapse seljakotti. 

Hea akvarellvärv - mille toon on karbis läikiv, mitte tuhm - aitab juba esimese klassi lastel arendada oma käelist oskust ning tundma õppida maalimise põnevat maailma.

Siinsest vesivärvivalikust leiad tuntud Vene kvaliteediga vesivärve, akvarelle, mille karp sisaldab ka paletti ning suurematele ka akvarellpliiatseid ja - kriite.

Käärid

Käärid peaksid leiduma iga algklassilapse pinalis. Esimese klassi õpilasele sobivad enim ümardatud otsa ning kummiga kaetud käepidemega käärid, mis hoiavad last endale haiget tegemast ning arendavad käelist motoorikat. 

Käärid peaksid alati vastama sellele, kas laps on parema- või vasakukäeline. Alternatiivina võib kasutada universaalkääre, mis mõlemakäelistele lastele käes mugavad on.

Siit valikust leiad sobivaid kääre nii väiksematele kui suurematele õpilastele.

Liimipulgad, kleeplindid

Liimipulk aitab väiksematel koolilastel kergesti kontrollida, kui palju liimi kleepimiseks on tarvis. Eriti lihtsaks ja mugavaks teeb kleepima õppimise roosa jäljega liimipulk, mis aitab õpilasel täpselt jälgida, kui palju liimi juba paberile on kantud. Kuivades muutub liim taas läbipaistvaks.

Kuigi vanematele kooliõpilastele sobivad ka vedelad liimid ning kleeplindid, eelistatakse lihtsuse ja mugavuse tõttu tihtipeale siiski üht head liimipulka pinalis hoida. Eriti mugavad on kolmnurksed liimipulgad, mis laualt maha ei veere ning liimipulgad, mille liimi on veel mõnda aega pärast kleepimist võimalik sättida.

Mis kinni ei jää, saab kinni liimitud (või kleeplindiga kleebitud)!

Joonlauad, mallid ja sirklid

Joonlauad aitavad hoida sirget joont ja mõõta vajalikke vahemaid. Algkoolilapse jaoks on tähtis joonlaua tugev materjal, et see ranitsas katki ei murduks. Mugavust lisab joonlauale väike käepide, millest joonimisel kinni hoida.

Veidi vanematel läheb lisaks joonlauale vaja ka juba malli, kolmnurkset joonlauda ja õige pea ka sirklit.

Kustukummid ja korrektorid

Üks õige pinal ei saa olla ilma kustukummi või korrektorita. Kustukumm on esimese klassi lapse parim sõber, mis annab võimaluse mitmeid kordi õpitut proovida ja muretult katsetada. 

Pastapliiatsit igapäevaselt kasutavatele koolinoortele on hädatarvilik abivahend ka korrektuurpliiats või -lint ehk "korrektor". 

Joonistus- ja akvarellplokid, värvilised paberid

Tühi leht - tabula rasa. Joonistusplokk on äärest ääreni täidetud tühjade, valgete lehtedega, millel kooliõpilane saab oma visioone ja kunstiannet rakendada. 

Olgu tegu värskelt pliiatsit taltsutama õppinud algklassilapsega või juba kunstigümnaasiumis krokiid õppivad noorega, on joonistusplokk talle asendamatu kaaslane.

Akvarellpaber ei lase vesivärvidel voolama hakata ning lubab noorel kunstihingel värvi juhtida just sinna, kuhu vaja.

Värvilised paberid ja kartong sobivad esimese klassi õpilastele käsitöötunnis lõikamise-kleepimise harjutamiseks.

Harilikud pliiatsid, teritajad ja pliiatsitopsid

Harilik pliiats on üks imepärane asi - ükskõik, kui viltu esimesed tähed end veavad, on hariliku pliiatsi tehtud joont alati võimalik kustukummiga olematuks teha. Harilik pliiats on sõbraks nii kirjutama õppijale kui ka vanemale õppurile, kes kaunist käekirja harjutab. Samuti pole harilikust pliiatsist paremat kaaslast kunstitundi, kus ta teeb suure töö ära juba enne pintsli kätte võtmist.

Siit nimekirjast leiad nii erineva pehmusega harilikke, mis just kunstitundi sobivad, kui ka ergonoomilisi, väiksele käele sobivaid pliiatseid, millega tähti vedada. Kindlasti tasub hariliku valimisel lähtuda ka sellest, kas õppur on vasaku- või paremakäeline.

Lisaks leiad siit valiku pliiatsitopse, kus kõiki oma tarbeid mugavalt koos hoida.

Algavaks kooliaastaks uus pinal

Pinal on koolikoti süda. Noorematele õpilastele pinaleid valides tasub silmas pidada, et pinal oleks kvaliteetne, ülesehituselt vastupidav ning mitme kihiga. See tagab pliiatsite pikema eluaja ka siis, kui koolilapsel asjad käest maha kukkuma kipuvad. Vanematele kooliõpilastele sobivad ka väikesemad, õhemate seintega pinalid.

Siit nimekirjast leiad nii juba valmis komplekteeritud pinaleid (kus esimeseks klassiks vajalik sees) kui ka tühjasid pinalid, mille kokkupanek veel ees seisab. 

Plastiliin ja muud voolimistarbed

Plastiliinid ja voolimismassid on käelise osavuse arendamisel asendamatud. Lisaks sellele, et nendega mängimine on lõbus, õpivad väikesed näpud niiviisi peenemat motoorikat ning nende omanikud loomisrõõmu.

Algklasside kunstitundidesse sobib kõige paremini mitmevärviline, kergesti voolitav plastiliin, mille seltsi sobivad ka voolimisnoad ning voolimisalus. Väljaspool kunstitundi käelise osavuse harjutamiseks sobib plastiliiv, vanematele kunstihuvilistele aga voolimissavi, millest loodu jääb püsima pikemaks.

Vihikud ja kaustikud

Vihik on koolijütsi parim sõber. Olgu ta abijoontega ja laiade vahedega või hoopis mitut õppeainet mahutav sektsioonidega kaustik, koolikotist välja vihik ei jää.

Parima valiku nutivihikuid, joonelisi, ruudulisi ja valgete lehtedega vihikuid ning kaustikuid leiad Rahva Raamatust. Siin on nii ökoloogilisest paberist tehtuid, rahvusmustritega kaunistatud kui ka päris klassikalisi vihikuid.

Muusikatundide tarbeks leiad siit endale ka noodivihiku.

Algavaks kooliaastaks uus koolikott või ranits

Koolikott on koolilapse igapäevane kaaslane. Koos veedavad nad viis päeva nädalas, varahommikust õhtuni välja. Selleks, et koolikotist või ranitsast saaks õpilase parim sõber, peaks see olema võimalikult ergonoomiline, seljal hinga laskev ning õige toestusega

Siit valikust leiad nii noorematele koolilastele sobivad ranitsad kui ka juba vanematele mõeldud seljakotid. Samuti on siit võimalik leida ka sobiv spordikott ja jalatsikott.

Täpsusta valikut

  • Saadavus
  • Hinnavahemik
  • Filtrid
  • Tarneaeg

Tulemusi kokku

Klienditugi

Kõnedele vastatakse E-P 8-21
+372 671 3659

Kirjadele vastatakse E-R 9-17
epood@rahvaraamat.ee

Tasuta püsikliendiks registreerumine

Rahva Raamatu püsikliendina saad meie kauplustes püsivalt 5% allahindlust ning ennast kurssi viia raamatuuudistega:

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.